Ose Towns And Villages

Below is the complete list Of Towns And Villages In Ose Local Government, Ondo State, Nigeria:

Ifon District

  1.             Abusoro
  2.             Ago A1sabare
  3.             Agric Settlement
  4.             Arepa
  5.             Elegbeka
  6.             Iju Agborin
  7.             Okitiofa
  8.             Omi Alafia
  9.             Ori-Ohin
  10.             Oruju
  11.             Ugbo Oke
  12.             Ugbonia

Ikaro District

  1.             Araromi
  2.             Ikaro
  3.             Odotori
  4.             Uguru
  5.             Ulema

Imoru District

  1.             Ago Aruwajoye
  2.             Ago Ikare
  3.             Ago Oyinbo
  4.             Ago-Owadana
  5.             Akemiri Camps
  6.             Eleninla
  7.             Omiobi
  8.             Tebe
  9.             Ugbooke Ikare

Ijagba District

  1.             Akori
  2.             Amian
  3.             Apokorobi
  4.             Eze
  5.             Ezeje II
  6.             Itutuwa
  7.             Odibiade I& II
  8.             Odikahor
  9.             Tode Camp
  10.             Tutu Kuru
  11.             Ugbogoro

Okeluse District

  1.             Abuja Mile-2 Camp & 4 Camp
  2.             Ago Omoba
  3.             Aminu Camp
  4.             Apololo
  5.             Ariyan Mile
  6.             Mokoko
  7.             Ogbese Falodun
  8.             Oluse Camp
  9.             Omolege
  10.             Omonuogbe Camp
  11.             Omosule
  12.             Ute

Idogun District

  1.             Ago
  2.             Ago Egbira
  3.             Ago Erukuyeye
  4.             Ago Raji
  5.             Aherebe
  6.             Kekeri
  7.             Ogege Camp
  8.             Okin Kanmi
  9.             Olageke Camp
  10.             Ota Igbeera

Idoani District

  1.             Ago Alamasi
  2.             Baale Village
  3.             Igbo Otagbe
  4.             Igbogburu
  5.             Kajola
  6.             Kekeri
  7.             Odoro
  8.             Ofunrun
  9.             Ogege Camp
  10.             Okikanmi
  11.             Olagbe
  12.             Omi Adun
  13.             Omireke
  14.             Osan Daji Camp
  15.             Otagboosa
  16.             Otalere
  17.             Otaloro
  18.             Sekere
  19.             Soleh Boneh

Afo District

  1.             Anade
  2.             Araromi
  3.             Atiba
  4.             Igbodu
  5.             Iwoye
  6.             Jaipe
  7.             Ohin
  8.             Ugbetere
  9.             Ugboka

Imeri District

  1.             Kajola
  2.             Okeloro

Arimogija District

  1.             Ugboke Ikare

Ute District

  1.             Arijonpeye
  2.             Aso-Finch
  3.             Ero
  4.             Owajalaye
  5.             Sanusi